2564 neo

Τα παραδοσιακά κάλαντα έψαλαν σήμερα στην Διευθύντρια Περιφερειακής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας, Βασιλική Ζιάκα, εκπρόσωποι μαθητών και εκπαιδευτικών του 1ου Πειραματικού Γυμνασίου Λάρισας και του 26ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας.

Τους μαθητές του 1ου Πειραματικού Γυμνασίου Λάρισας συνόδευαν οι εκπαιδευτικοί Ευ. Κακαρόντζα, Αν. Ντανίκα και Λ. Ζώης.

Οι μαθητές του 26ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας, που συνοδεύονταν από τον Δ/ντή Κων/νο Τσιτώτα, τον υποδ/ντή Σπ. Γκαϊτατζή και τη μουσικό Βασιλική Ψώφακα, χάρισαν στη Δ/ντρια χριστουγεννιάτικες χειροτεχνίες που δημιούργησαν στο σχολείο τους.

Η Περιφερειακή Διευθύντρια τόνισε ότι το μήνυμα της γιορτής των Χριστουγέννων είναι η αγάπη και ο σεβασμός προς τον συνάνθρωπο. Μήνυμα επίκαιρο και διαχρονικό συνάμα. Τους συνέστησε να αφήσουν πίσω τους τις όποιες δυσκολίες των προηγουμένων μηνών και να χαρούν όμορφες στιγμές με τις οικογένειές τους. Ευχήθηκε στα παιδιά και στους εκπαιδευτικούς καλά Χριστούγεννα, γεμάτα χαμόγελα και γλυκές αναμνήσεις και μια νέα χρονιά γεμάτη αγάπη, αλληλεγγύη και πρόοδο.