logo vertical new

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Η αν. Περιφερειακή Δ/ντρια Εκπ/σης Θεσσαλίας, κα Ζιάκα Βασιλική, συγχαίρει τη Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής του Υπουργείου Παιδείας (ΚΟΕΣΑΔ ΥΠΑΙΘ,), τις  Οργανωτικές  Επιτροπές  Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (ΟΕΣΑΔ) Ν. Καρδίτσας, Ν. Μαγνησίας, Ν. Λάρισας και Ν. Τρικάλων, το Τμήμα Οικονομικού της Π.Δ.Ε Θεσσαλίας καθώς και όλους τους συντελεστές, διότι  διοργάνωσαν με επιτυχία την Α’ φάση (σε επίπεδο νομού),τη Β’ φάση (σε επίπεδο περιφέρειας) και τη Γ’ φάση (μετά από κλήρωση μεταξύ περιφερειών) των Πανελλήνιων  Σχολικών  Αγώνων ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. Ελλάδας και Κύπρου  2021-22, οι οποίοι επανεκκινήθηκαν μετά από δύο χρόνια, λόγω των περιορισμών που επέβαλε η πανδημία.

Παράλληλα, η Περιφερειακή Δ/ντρια Εκπ/σης συγχαίρει όλους τους μαθητές και μαθήτριες των σχολικών ομάδων της Περιφέρειας Θεσσαλίας, που συμμετείχαν στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες ΓΕ.Λ.- ΕΠΑ.Λ., ευχαριστεί τους εμπλεκόμενους εκπαιδευτικούς, τους γιατρούς, τη διοίκηση του ΕΑΚ Λάρισας

και εύχεται καλή επιτυχία στις ομάδες, οι οποίες βρίσκονται ήδη στον Πειραιά, για να διεκδικήσουν αύριο 17/05/2022 στα ημιτελικά  την πρόκρισή τους στα FINAL 4 των ομαδικών αθλημάτων.

Συγκεκριμένα, οι ομάδες, που θα αγωνιστούν, είναι οι εξής:

7ο ΓΕ.Λ. Λάρισας στην πετοσφαίριση κοριτσιών

7ο ΕΠΑ.Λ. Λάρισας στο ποδόσφαιρο αγοριών

ΙΔ. Εκπαιδευτήρια Μαίρης Ν. Ράπτου Λάρισας στην χειροσφαίριση κοριτσιών (που έχει ήδη προκριθεί στα final 4)

ΙΔ. Εκπαιδευτήρια «ΑΘΗΝΑ» Καρδίτσας στο ποδόσφαιρο κοριτσιών

2ο ΕΠΑ.Λ. Καρδίτσας στην χειροσφαίριση αγοριών