child

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βορείου Αιγαίου λόγω εξάντλησης του Οριστικού Πίνακα Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού κλάδου ΠΕ25- Σχολικών Νοσηλευτών και σύμφωνα με τη με αριθ. πρωτ. 56267/Ε4/05-04-2018 (ΦΕΚ 1284Β) ΥΑ με Θέμα: «Πρόσκληση υποψηφίων για πρόσληψη προσωρινών αναπληρωτών και ωρομισθίων από τους κλάδους του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) και αναπληρωτών από τον κλάδο ΔΕ01-Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.) για α) τις δομές της Ειδικής Αγωγής (Σ.Μ.Ε.Α.Ε., ΚΕ.Δ.Δ.Υ., Ε.Δ.Ε.Α.Υ.), β) για την εξειδικευμένη υποστήριξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που φοιτούν σε σχολικές μονάδες της Γενικής Εκπαίδευσης και γ) για την άσκηση καθηκόντων σε σχολικές μονάδες Γενικής και Επαγγελματικής εκπαίδευσης, για το διδακτικό έτος 2018-2019» καλεί τους/ις υποψήφιους-ες που συμπεριλαμβάνονται στον οριστικό πίνακα ΠΕ25 των Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της χώρας, οι οποίοι/-ες δεν έχουν προσληφθεί ή δεν έχουν αρνηθεί πρόσληψηεφόσον επιθυμούν να προσληφθούν στην ανωτέρω Περιφερειακή Διεύθυνση σε ένα παρακάτω λειτουργικά κενά:

ΠΕ25-Σχολικών Νοσηλευτών

• Νηπιαγωγείο Αγίας Μαρίνας Λέσβου
  • 10ο Νηπιαγωγείο Μυτιλήνης Λέσβου
  • 3ο Δημοτικό Σχολείο Χίου
  • 4ο Γυμνάσιο Χίου

να επικοινωνήσουν με την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Βορείου Αιγαίου

(αρμόδια υπάλληλος: Χατζηχαλκιά Μαρία, τηλέφωνο: 2251048160, email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.)

το αργότερο έως την Τετάρτη 13-03-2019.

(ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ