Στην τελετή του Αγιασμού του 1ου ΣΔΕ η Περιφερειακή Διευθύντρια Εκπαίδευσης Θεσσαλίας

Την Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου η Περιφερειακή Διευθύντρια Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας κα Αναστασοπούλου Ελένη παραβρέθηκε στην τελετή αγιασμού  του 1ου Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Λάρισας ,όπου πραγματοποιήθηκε η τελετή υποδοχής των πρωτοετών μαθητών σε ιδιαίτερα συγκινητική ατμόσφαιρα καθώς οι παλαιότεροι μαθητές του καλωσόρισαν τους νέους με ένα  θεατρικό δρώμενο.

Στο χαιρετισμό της η Δ/ντρια αναφέρθηκε στην ιδιαιτερότητα των Σχολείων Δεύτερης Ευκαιρίας. Εξέφρασε την εκτίμηση και το σεβασμό απέναντι στους εκπαιδευόμενους που ¨αδράχνουν¨ την ευκαιρία για γνώση που τους δίνει η πολιτεία. Συνεχάρη τους εκπαιδευτικούς για το ποιοτικό σχολικό κλίμα και προσπάθεια που καταβάλλουν.

Στη συνέχεια επισκέφθηκε το 3ο ΕΠΑΛ Λάρισας, το Εσπερινό  Γυμνάσιο και Εσπερινό Λύκειο όπου είχε κι εποικοδομητική συνάντηση με τους Δ/ντές των σχολείων και τους συλλόγους των εκπαιδευτικών.