logo vertical new

Επίσκεψη Ένωσης Γονέων & Κηδεμόνων Μαθητών Δήμου Λαρισαίων στον Περιφερειακό Διευθυντή Εκπαίδευσης Θεσσαλίας

Τον Περιφερειακό Διευθυντή Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας, κ. Δοδοντσάκη Γεώργιο,  επισκέφτηκε την Τρίτη το πρωί, 30.03.2021, και ώρα 10:00 π.μ., αντιπροσωπεία του Δ.Σ. της Ένωσης Γονέων & Κηδεμόνων Μαθητών του Δήμου Λαρισαίων, αποτελούμενη από τον κ. Παναγιώτου Ιωάννη, πρόεδρο, και τον κ. Μπίκα Χρήστο, μέλος, καθώς και αντιπροσωπεία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 25ου Δ.Σ. Λάρισας, αποτελούμενη από την κ. Μπαλογιάνη Ειρήνη, πρόεδρο, και την κ. Λότσιου Γεωργία, μέλος. Μεταξύ άλλων συζητήθηκαν θέματα αναφορικά με τη μοριοδότηση των υποψήφιων στις Πανελλαδικές Εξετάσεις μαθητών της Π.Ε. Λάρισας, τα κτηριακά προβλήματα των σχολικών μονάδων μετά τα σεισμικά φαινόμενα, καθώς και θέματα που άπτονται  της διεξαγωγής της εκπαιδευτικής διαδικασίας για τον εναπομείναντα διδακτικό χρόνο.

Ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ & ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Δρ Δοδοντσάκης Γεώργιος