logo vertical new

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Σε συνέχεια του διπλού ισχυρού σεισμού που σημειώθηκε στην περιοχή της Ελασσόνας τις τελευταίες ημέρες, ο Διευθυντής της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας, κ. Δοδοντσάκης Γεώργιος, συνοδευόμενος από στελέχη της Π.Δ.Ε Θεσσαλίας, μετέβη την Παρασκευή 4/3/2021 το πρωί στα χωριά Πλατανούλια, Δαμάσι και Δέντρα, για την εκτίμηση της κατάστασης που έχει διαμορφωθεί στις σχολικές μονάδες και τη σχεδίαση των ενεργειών αντιμετώπισης των συνεπειών μετά τη σεισμική ακολουθία των δύο τελευταίων 24ώρων.

Ο κ. Δοδοντσάκης, σε σχετική δήλωσή του, αναγνώρισε την αξιέπαινη προσπάθεια  και την αφοσίωση των εκπαιδευτικών στο έργο τους και τους συνεχάρη για το θάρρος και την ψυχραιμία που επέδειξαν, με αποτέλεσμα την έγκαιρη και χωρίς τραυματισμό εκκένωση των σχολικών μονάδων.